ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Навчання через дебати

11 квітня 2023


Про дебати було відомо ще з часів Стародавньої Греції. Сьогодні найбільш популярними є політичні, судові та навчальні дебати. В освітньому процесі дебати – це рольова інтелектуальна гра, суть якої полягає в публічному, організованому обміні думками між командами на задану тематику. Наприклад, у дебатах за форматом Карла Поппера, команди до початку гри всебічно вивчають тему, щодо якої буде вестися дискусія, та готують провокативні запитання для опонентів.

Студенти-другокурсники спеціальності «Право» дискутували щодо застосування смертної кари як засобу кримінального покарання. Майбутні правники вчилися публічно аргументувати власну позицію, переконувати опонентів, бути максимально толерантними та виваженими у висловлюваннях. Учасники демонстрували ораторські здібності, активну громадянську позицію, формулювали переконливі докази та контраргументи.

Роботодавці все частіше хочуть бачити фахівців, які вміють швидко адаптуватися до нових умов, навчатися протягом життя, чітко формулювати думки та відстоювати власні погляди. Дебатні турніри допомагають набути цих компетентностей.