ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Підвищили рівень обізнаності про трудові права

21 лютого 2024


21 лютого 2024 року викладач-методист БІСІК Світлана провела інформаційно-просвітницький тренінг «Трудові права молоді» для учнів Люджанського ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО.

Захід пройшов під керівництвом директорки Люджанського ЗЗСО-ЗДО КЛИМЕНКО Тетяни та за участю керівника довузівської підготовки ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» СИДОРЕНКОВОЇ Алли.

Під час зустрічі обговорили вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, права, гарантії та обмеження при працевлаштуванні на роботу, належне оформлення трудових відносин. Насамперед, організатор тренінгу наголосила молоді на тому, що трудові відносини роботодавця з працівником повинні починатися з оформлення трудового договору.

Учням донесено інформацію про переваги належного оформлення трудових відносин та про трудові соціальні гарантії, які втрачає людина у разі виконання роботи за усною домовленістю.

Школярі підвищували рівень обізнаності про свої права у правовідносинах з роботодавцями, дізналися як захиститися від шахрайства.

Також під час тренінгу учні дізнались, що завдяки «Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри» можна безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто зробити власну профорієнтацію (Офіційний Інтернет-портал Державної служби зайнятості України: https://profi.dcz.gov.ua/)

Учасники тренінгу отримали вичерпні відповіді на свої запитання, які надавалися у доступній формі та з використанням прикладів з реального життя працюючої молоді. Наприкінці зустрічі з учнями лекторка запросила звертатися у разі потреби роз’яснень або консультацій.