ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Подолання освітніх втрат з ГО «Освіторія»

13 листопада 2023


Останнім часом все частіше педагогічна спільнота наголошує на освітніх втратах – прогалинах у знаннях і навичках студентів, які виникають під час освітнього процесу, у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Причини різні – як індивідуальні, так і пов’язані з обмеженнями дистанційного (або змішаного) навчання: повітряні тривоги, відключення електроенергії, відсутність Інтернету, переїзд в межах України або виїзд за кордон.

Навчальні втрати, навчальні розриви – проблема гостра і потребує якнайшвидшого напрацювання комплексу дій, спрямованих на її розв’язання.

Як викладач математики пройшла підвищення кваліфікації, долучившись до циклу тренінгів у рамках Національної програми «Наздоженемо: подолання освітніх втрат», організованою громадською спілкою «Освіторія» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) і Уряду Японії на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.

Знову відчула себе студенткою: дізналася про сучасні інструменти та методики вимірювання і подолання освітніх втрат з математики, способи стабілізації психоемоційного стану молоді та організації самостійної діяльності.

Тетяна ШАБАЛДАС, викладач математики