ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Поради першокурсникам

21 вересня 2020


Вступивши на перший курс будь-якого навчального закладу, людина потрапляє в зовсім нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання.

Зазвичай студентські роки – це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить своє місце у суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання розпочати жити в потрібному ритмі, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного студентського життя.

Коли ти – студент-першокурсник, перед тобою відкриті всі двері, дихається легко, на душі радісно. Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування в будь-якому незнайомому місці (місто, коледж, гуртожиток) по-перше необхідно

  • Налагодити контакт з оточуючими людьми. З самого початку потрібно налаштуватися на комунікабельний лад, побороти всю свою сором’язливість. Бажано вивчити імена всіх своїх викладачів, обов’язково відвідувати всі лекції, налагодити контакт з однокурсниками, з деякими з них здружитися по-справжньому.
  • Ознайомитися з корпусами коледжу. Походити коридорами, подивитися, як розташовані аудиторії, їдальня, бібліотека і т.д. Цим не варто нехтувати, оскільки найчастіше першокурсники спізнюються на заняття елементарно через те, що не змогли швидко знайти потрібну аудиторію.
  • Знайомство з сусідами по гуртожитку. Як тільки ви заселилися у гуртожиток і познайомилися з сусідами, відразу ж обговоріть з ними правила і порядки, які будуть встановлені у вашій кімнаті. Як будемо харчуватися: разом чи окремо? Графік прибирання кімнати, гостьові візити та інше. Надалі це позбавить вас від дрібних сварок і непорозумінь.

Про те, що перший курс – найважливіший, напевно, Ви начулися і не раз. Тому необхідно відразу налаштуватися на робочий лад. На перших етапах навчання виникає враження, що рівень свободи настільки великий, що вчитися не потрібно зовсім. Ця ілюзія зникає, коли наближається сесія, особливо перша. Слід нагадати, що студенти –дорослі люди, і вони повинні бути самостійними і відповідальними. Якщо з самого початку зарекомендувати себе добре, то таким чином студент створює собі імідж на всі подальші роки навчання. Саме тому слід старанно ставитися до лекцій, заліків, семінарів, перших студентських робіт. Відвідуйте всі лекції, виконуйте всі завдання. Пропуски та їх накопичення призводить до сумних наслідків, стресів під час сесії. Для успішного засвоєння нових знань ми рекомендуємо студентам ввечері згадувати, що нового вони дізналися за сьогоднішній день, а краще ділитися набутими знаннями з друзями, батьками або хоча б із зошитом. Така гарна звичка (промовляти, осмислювати почуте, виділяти важливе з інформації) допоможе вашому мозку розмістити всі знання по поличках і в потрібний момент швидко їх звідти дістати і продемонструвати.

Вчитися в нашому коледжі дуже цікаво, не так уже й важко, якщо правильно організувати свій час, головне – вловити ритм, за яким працює система.

Дуже важливо студенту-першокурснику визначиться з новим режимом: скільки часу витрачати на навчання, скільки на вдосконалення своїх здібностей, на відпочинок і дозвілля.

Найголовніша порада студентству – залишатися собою в будь-яких ситуаціях, навіть найкритичніших, впевнено рухатися до своєї мети, здобуваючи при цьому ґрунтовні знання, авторитет серед однолітків та повагу викладачів.

ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТАТИ:

1. Ви запам’ятаєте краще те, що зрозумієте. Прагніть зрозуміти те, що ви вчите та знайти власні визначення.

2. Вивчайте матеріал частіше, але в невеликих об’ємах.

3. Промовляйте вивчене вголос.

4. Повторюйте вивчений матеріал як одне ціле, а не діліть його на частини, щоб засвоїти кожну окремо.

5. Регулярно робіть маленькі перерви. Найбільш оптимальна перерва 5 хвилин через кожні півгодини. Через 1 годину занять треба зробити паузу більш тривалу.