ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Про права молодих – доступно та корисно!

26 лютого 2024


26.02.2024 представники ВСП «Сумський фаховий коледж» зустрілися з учнями 9 класу Тарасівської філії Ямненської ЗОШ І-ІІІ ст. імені І.О.Мусієнка.

На заході були присутні класний керівник 9 класу Тарасівської філії Валентина ДАШУТИНА та керівник довузівської підготовки ВСП «Сумський фаховий коледж» Алла СИДОРЕНКОВА.

Цього разу Світлана БІСІК, викладач-методист, викладач вищої категорії правових дисциплін підготувала для учнів лекцію та практичні вправи з цікавої тематики, яка актуальна для кожного, а саме «Гідна праця для молоді».

Майбутнє будь-якої країни залежить від сучасної молоді. Лекторка наголосила, що молодий спеціаліст повинен знати власні трудові права.

Доповідачка зазначила: «Правовому регулюванню праці молоді присвячено главу ХІІІ Кодексу законів про працю України, яка має назву «Праця молоді». У галузі охорони праці неповнолітні користуються рядом пільг, зокрема щодо робочого часу, надання відпусток та умов праці.

Говорили про гроші і гарантії, про мобінг і відповідальність, про можливість запитати і поскаржитись.

Увагу молоді акцентовано на необхідності удосконалювати знання з питань законодавства, адже в майбутньому ці знання допоможуть відстояти свої трудові права.

Школярам розказали про сервіси, де можна знайти перелік типових ситуацій і відповідей на них: https://www.pratsia.in.ua/; «Інтерактивний інспектор».

Учні активно висловлювали свої власні думки та брали участь у дискусії.