ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Природна перлина Лівобережного Полісся

21 лютого 2024


20 лютого 2024 року студенти коледжу  взяли участь  у  природничо-краєзнавчій  конференції, присвяченій святкуванню 25-річчя з дня утворення Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський».

Юрій Гладенко, директор Департаменту культури, туризму та релігій Сумської ОДА, поділився своїми думками щодо перспектив розвитку екотуризму в умовах повоєнного відновлення Деснянсько-Старогутського національного природного парку. Було розглянуто питання руйнівних наслідків війни на території Сумщини, а також можливість реалізації Європейського Зеленого курсу для забезпечення розвитку сталої, чистої, безпечної та здорової Європи.

Директор Деснянсько-Старогутського НПП Сергій Кубраков презентував  історію розвитку парку та розповів про його діяльність у воєнних реаліях. Використовуючи фотографії, відео, зроблені працівниками парку, було висвітлено проблеми та виклики, з якими довелося зіштовхнутися у сьогоденні.

Привернули  увагу до природного об’єкту регіону та  важливості збереження біорізноманіття краю доповідачі: Тетяна Маруха – директор з наукової роботи Деснянсько-Старогутського НПП, Сергій Панченко –  провідний інженер з охорони природних екосистем Деснянсько-Старогутського НПП, Ірина Павліченко – завідувач відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Деснянсько-Старогутського НПП. Природничо-краєзнавча конференція «Природна перлина Лівобережного Полісся» стала важливою подією для визначення напрямків подальшого розвитку роботи Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський» та важливості  збереження природи для нащадків.