ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Реалізація проєкту «Завжди поруч»

29 жовтня 2022


Війна є значним стресом для усіх, проте найбільш уразливою категорією є діти. За результатами дослідження «Як війна змінила життя українських дітей», проведеного влітку 2022 року Gradus Research серед містян 18-64 років, які мають дітей до 18 років, 75% батьків зазначили, що їхні діти демонструють ті чи інші симптоми травматизації психіки. Виживання дитини за цих умов, стабілізація її психоемоційного стану значною мірою залежить від дорослих. І чим меншою є дитина, то більшої допомоги від дорослих, у тому числі педагогів, вона потребує в «опрацюванні» стресових ситуацій. Проте надати підтримку дитині може лише той педагог, який сам знаходиться в ресурсі. На жаль, тривалий стрес, викликаний війною, підвищує рівень нервово-психічної напруги у педагогів, дезорганізує їх життя та роботу, може спричинити емоційні зриви. За результатами дослідження Go Global з допомогою дослідницької компанії Gradus Research, майже половина опитаних педагогів потребує психологічної підтримки на рівні закладу освіти. Усе це актуалізує питання психологічної підтримки педагогів.

З огляду на зазначене, з метою психологічної підтримки педагогів у роботі з дітьми, які зазнали травмівного впливу війни, в 2022/2023 навчальному році році в закладах освіти області запроваджено регіональний проєкт «Завжди поруч». Основними завданнями проєкту є: підвищення рівня обізнаності педагогів щодо психологічної травми, посттравматичних стресових розладів; формування у педагогів практичних навичок щодо надання здобувачам освіти допомоги в умовах війни; сприяння відновленню емоційної стабільності в стресовій ситуації, розвитку психологічної стійкості в дітей та дорослих.

Технологією реалізації проєкту передбачено проведення щопонеділка тематичних зустрічей для педагогів. Ці зустрічі складаються з 2-х частин: перша присвячена стабілізації психоемоційного стану педагога; друга – підвищенню рівня поінформованості педагогів щодо стресу, його ознак як у дорослих, так і дітей, дій педагога в екстремальній ситуації, допомозі дитині у подоланні негативних наслідків війни.  (РЕГІОНАЛЬНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ «ЗАВЖДИ ПОРУЧ»: КРАЩІ ПРАКТИКИ (з досвіду роботи) у двох частинах). Укладачі: Марухина І.В., Кондратенко Л.О.)

C:\Users\Admin\Pictures\Screenshots\Знімок екрана 2024-10-29 095620.png

C:\Users\Admin\Pictures\Screenshots\Знімок екрана 2024-10-29 095309.png