ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Шахрайство – не забавка!

10 грудня 2023


8 грудня 2023 року студенти першого курсу зустрілися з старшим інспектором з особливих доручень Відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артемом Бухтіаровим. Під час зустрічі здобувачі освіти отримали інформацію про найбільш поширені види онлайн-шахрайств (продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, фішингові ресурси), шахрайські схеми, які з’явилися після повномасштабного вторгнення (спроби заробити на війні – псевдоблагодійність, фейкові евакуації, продаж неіснуючої військової амуніції, пропозиції з оренди неіснуючого житла) та поради, як від них вберегтися. Також був зроблений акцент на кримінальній відповідальності за шахрайство та базових правилах цифрової безпеки під час використання мережі Інтернет.
Студенти дізналися, що на сайті кіберполіції у розділі «Stop Fraud» можна перевірити номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/).
Підписавшись на телеграм-канал https://t.me/CyberpolUA, можна переглянути актуальні новини про викриття правопорушень та інтернет-махінації, а також отримувати корисні рекомендації.
Якщо ви стали жертвою шахраїв – звертайтеся до кіберполіції через форму зворотного зв’язку на сайті https://ticket.cyberpolice.gov.ua/. Окрім цього, можна отримати консультацію фахівців за номером телефону 0800505170 або надіславши листа на електронну поштову скриньку callcenter@cyberpolice.gov.ua.
Не менш важливим питанням в умовах сьогодення є протидія російському ворогу в інформаційному просторі. Артем Геннадійович розповів про проект MRIYA, метою якої є очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, в тому числі і у соціальних мережах.