09 лютого 2026
9 лютого було проведено виховну годину для студентів 121 групи на тему «Цифрова грамотність — крок до безпечного майбутнього», метою якої стало підвищення рівня обізнаності молоді щодо безпечної поведінки в мережі Інтернет та формування відповідального ставлення до використання цифрових технологій.
Під час заходу студенти ознайомилися з поняттям цифрової грамотності, дізналися про основні ризики, які можуть виникати під час користування інтернетом, зокрема про загрози кібербезпеки, шахрайство, фейкову інформацію, небезпечні онлайн-челенджі та маніпулятивні пропозиції у соціальних мережах.
Особливу увагу було приділено інструктажу з правил безпеки в мережі Інтернет. Студентам нагадали про необхідність захисту особистих даних, обережного ставлення до підозрілих повідомлень, недопущення участі в сумнівних онлайн-акціях чи «завданнях», а також про важливість звернення по допомогу до викладачів або батьків у разі виникнення небезпечних ситуацій.
Для активізації пізнавальної діяльності учасників було проведено інтерактивну гру та вікторину «Безпечно чи небезпечно?», під час яких студенти аналізували запропоновані життєві ситуації, вчилися розпізнавати потенційні онлайн-загрози та приймати правильні рішення. Такий формат сприяв відкритому обговоренню, розвитку критичного мислення та зацікавленості темою.
Наприкінці виховної години було підбито підсумки та наголошено, що цифрова грамотність є важливою складовою сучасної освіти, адже вона допомагає не лише ефективно користуватися цифровими ресурсами, а й забезпечує особисту безпеку, інформаційну стійкість та відповідальну громадянську позицію.
Проведений захід став черговим кроком у формуванні у здобувачів освіти навичок свідомого та безпечного використання цифрового середовища, що є запорукою їхнього успішного навчання та майбутньої професійної діяльності.
Класний керівник 121 групи Вернидуб Г.О.