ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Вчимося толерантному спілкуванню

17 листопада 2023


«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної  терпимості».  
 Г. Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

Щороку 16 листопада в навчальних закладах України проводяться виховні години до Міжнародного дня толерантності. Тому і для студентів 131 групи Обліково-фінансового відділення ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» була проведена виховна година «Вчимося толерантному спілкуванню».

Міжнародний день толерантності запровадили у 1996 році за рішенням
Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.
Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Тож кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.
СВІТЛАНА Костян