ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Відбулося засідання круглого столу

08 червня 2023


7 червня 2023 року на базі Відокремленого структурного підрозділу «Сумський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету» відбувся круглий стіл. 

Захід провели в рамках V Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференцї «Освіта в умовах трансформації суспільства».

Усіх присутніх привітала директорка ВСП «Сумський фаховий коледжу СНАУ», магістр з права, Ольга Роговенко, яка акцентувала увагу, як цей круглий стіл, так і сама Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція є унікальними подіями для закладу.

Першою представила свою доповідь викладач Людмила Лук’яненко «Українська мова: адаптація методів навчання до умов воєнного часу», адже «Мова – це духовний фундамент нації, без якого вона не може розвиватися в інших сферах суспільного життя».

Заслухавши доповідь викладача екології Яни Трипольської, учасники  круглого столу обговорили основні аспекти розвитку екологічної освіти України в сучасних умовах, зокрема і розвиток екологічного права у контексті глобалізаційних викликів. Лариса Бутенко, голова циклової комісії правових і гуманітарних дисциплін, наголосила, що екологічні проблеми мають прямий вплив на щоденне життя та здоров’я українців. Озвучено думку 95% українців (згідно з результатами опитування проведеного у 2023 році), що відновлення природи є актуальним у повоєнній відбудові України. Найважливішими екологічними проблемами, на думку українців є: забруднення річок, озер та ґрунтових вод, повітря, зростання кількості відходів, сільськогосподарське забруднення (через використання пестицидів, добрив), деградація ґрунтів та інші.

Викладачі Сергій Кравченко та Юрій Сидоренко акцентували увагу учасників круглого столу на проблемах інновацій в педагогіці, умовах ефективної реалізації моделі формування управлінської компетентності майбутнього викладача в практиці його підготовки в магістратурі з педагогіки вищої школи.

Олександр Старинський, викладач-методист, під час своєї доповіді наголосив на важливості фізичного виховання: нових формах і методах навчання сьогодення. У підсумку засідання круглого столу його учасники обговорили доповідь викладача Оксани Неженець «Моніторинг якості освіти в сучасних закладах фахової передвищої освіти».