04 березня 2025
У рамках тижня загальноосвітніх дисциплін 4 березня 2025 року у коледжі відбувся перегляд відео-журналу «Загадкове число ПІ або історія довжиною в 4000 років». Студенти 511 групи спеціальності Маркетинг мали чудову можливість поринути у світ математики та дізнатися більше про одне з найзагадковіших чисел у світі.
Захід був присвячений Всесвітньому дню числа ПІ, що традиційно відзначається 14 березня. Число π (пі) – це математична константа, що визначає відношення довжини кола до його діаметра. Воно є ірраціональним та нескінченним, що робить його справжньою загадкою для вчених ось уже понад 4000 років.
Студенти дізналися, як число π використовували ще у Давньому Єгипті та Вавилоні, як його досліджували Архімед, Ейлер, Ньютона та інші великі математики. Число π відіграє важливу роль не тільки в математиці, а й у фізиці, інженерії, комп’ютерних технологіях та навіть у музиці та поезії.
Результатом проведеного відео-журналу стало поглиблення знань з математики – студенти дізналися не лише про формули, а й про захопливі історії та відкриття, аналіз історичних даних допоміг зрозуміти, як наука розвивалася протягом тисячоліть, таємниці числа π показали, що математика – це не лише підручники, а справжні наукові детективи.
Перегляд відео-журналу викликав зацікавленість студентів, змусив їх по-новому поглянути на математику та усвідомити важливість числа π у повсякденному житті.
Лариса ГУЙВА


