26 лютого 2024
Наша мова калинова… Нею захоплюються мільйони людей, її визнано однією з наймилозвучніших мов світу. Колись…А тепер? ЇЇ засмічують брудними словами. Лихослів’я є серйозним викликом для нашого суспільства. Лихословлять діти, дорослі, пенсіонери… На вулицях, у громадському транспорті, на роботі, в освітніх закладах, на базарі, вдома.Чому? Які причини? Сьогодні намагалися розібратися із студентами 331 групи на годині спілкування «Вірус лихослів’я: чи є альтернатива?». Студенти зробили один цікавий висновок: такі слова можна почути не лише у спілкуванні дорослих, а й у розмовах батьків з дітьми. Якщо в сім’ї батьки лихословлять, то й дитина починає повторювати, вважаючи, що це є нормою.
Отож, не можна виправити суспільство, але зупинити лихослів’я в сім’ї, класі, аудиторії ми можемо. І починати треба із себе. Поради, які стануть у нагоді тим, хто хоче покінчити із грубими і лайливими словами:
• частіше проявляйте доброту, толерантність, повагу до інших людей;
• вчіться впевнено просити, вимагати, відмовляти;
• не критикувати інших, говорити про свої помилки;
• проявляйте інтерес, повагу до інших, вчіться говорити компліменти;
• читайте літературу й поглиблюйте свій словниковий запас;
• забороніть собі вживати грубі й лайливі слова.
Нам треба не забувати, що слова ранять сильніше, ніж фізичний біль. Ми – нація сильних духом, сьогодні боремося з ворогом за свою волю і незалежність, то ж викоринити лихослів’я точно зможемо. Красива, чиста, неповторна мова – наш символ до Перемоги.