ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

«Вірус лихослів’я: чи є альтернатива?»

26 лютого 2024


Наша мова калинова… Нею захоплюються мільйони людей, її визнано однією з наймилозвучніших мов світу. Колись…А тепер? ЇЇ засмічують брудними словами. Лихослів’я є серйозним викликом для нашого суспільства. Лихословлять діти,  дорослі, пенсіонери… На вулицях, у громадському транспорті, на роботі, в освітніх закладах, на базарі, вдома.Чому?  Які причини? Сьогодні намагалися розібратися із студентами 331 групи на годині спілкування «Вірус лихослів’я: чи є альтернатива?». Студенти зробили один цікавий висновок: такі слова можна почути не лише у спілкуванні дорослих, а й у розмовах батьків з дітьми. Якщо в сім’ї батьки лихословлять, то й дитина починає повторювати, вважаючи, що це є нормою.

Отож, не можна виправити суспільство, але  зупинити  лихослів’я в сім’ї, класі, аудиторії ми можемо.  І починати треба із себе.  Поради, які стануть у нагоді тим, хто хоче покінчити із грубими і лайливими словами:

• частіше проявляйте доброту, толерантність, повагу до інших   людей;

• вчіться впевнено просити, вимагати, відмовляти;

• не критикувати інших, говорити про свої помилки;

• проявляйте інтерес, повагу до інших, вчіться говорити компліменти;

• читайте літературу й поглиблюйте свій словниковий запас;

• забороніть собі вживати грубі й лайливі слова.

Нам треба не забувати, що слова ранять сильніше, ніж фізичний біль.  Ми – нація сильних духом, сьогодні боремося з ворогом за свою волю і незалежність, то ж викоринити лихослів’я точно зможемо. Красива, чиста, неповторна мова – наш символ до Перемоги.