ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Вода – найцінніший скарб

23 квітня 2024


«…в тебе нема ні смаку, ні кольору,

ні запаху, тебе неможливо описати,

тобою насолоджуються, не відаючи, що ти є.

Не можна сказати, що ти необхідна для життя,

 бо ти і є – життя.

Ти наповнюєш нас радістю,

 котру неможливо пояснити нашими відчуттями.

З тобою повертається до нас сила,

 з твоєї милості у нас починають

бурлити високі джерела нашого серця.

Ти – найбільший скарб на світі»

Антуан де Сент-Екзюпері

22 березня вся Планета відзначає Всесвітній день води, встановлений у 1992 році в Ріо-де-Жанейро Генеральною Асамблеєю ООН. Основна мета – звернути увагу на забруднення річок і питної води, зменшення ресурсів прісної води та залучення суспільної уваги до даної проблеми. Це є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

До Всесвітнього дня води зі студентами першого курсу 611 і 711 груп була проведена виховна година «Вода – найцінніший скарб».

Наша Земля – планета різноманітних форм, і всі вони залежать від води. Ніхто на планеті, включаючи людину, не може вижити без неї. Вода і досі залишається маловивченою речовиною природи. Вона така проста, така доступна для нас, але водночас така загадкова і життєво необхідна речовина.

В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води.

Сьогодні Україна зарахована до держав з обмеженими водними запасами. За запасами прісної води на одного жителя, Україна посідає одне із останніх міст в Європі. У деяких регіонах України – Одеська, Миколаївська, Херсонська області, особливо – Крим – питна вода – дефіцит.

Якщо не почати кардинальні кроки з відновлення прісноводних ресурсів планети, то за даними ООН, вже до 2025 року з проблемою нестачі води зіштовхнуться близько 3 мільярдів людей. На сьогоднішній день Україна та країни Європи забезпечені прісною водою лише на 60%. Експерти називають 2027 рік критичним. З цього часу покращити стан річок та озер Європи буде майже неможливо.

Вода – найбільший скарб, що є на Землі. Ми повинні її берегти та раціонально використовувати задля збереження чистої води для нас, наших дітей та майбутніх поколінь!