ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Вибухонебезпечні предмети: прості правила, що рятують життя

02 квітня 2024


До Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки для здобувачів освіти 2 курсу 1 квітня 2024 року була проведена виховна година «Вибухонебезпечні предмети: прості правила, що рятують життя».

Провідні інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Сумського РУ ГУ ДСНС України в Сумській області Сергій Чеботарьов та Наталія Гладкова розповіли про види і ознаки вибухонебезпечних предметів, загрози від мін, гранат, бомб, саморобних вибухових пристроїв, мінних пасток, місця, де може чатувати небезпека. Також нагадали алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

Працівники ДСНС попередили, що навіть телефонний дзвінок може спровокувати детонацію певних вибухонебезпечних предметів, і нагадали головне етичне правило сьогодення: «Якщо предмет не твій, не чіпай його», а також прості правила, що рятують життя: у разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета – в жодному разі його не можна чіпати, переносити або намагатися самостійно знешкодити. Потрібно попередити тих, хто поряд, про небезпеку, відійти на відстань не меншу, як 100 метрів, та зателефонувати на 101 або 102.

Допоки триває війна, ніхто не почувається в безпеці. Постійні ворожі обстріли вчать жити в реаліях сьогодення. Тож обізнаність у питанні мінної безпеки актуальна.

Тетяна ШАБАЛДАС, заступник директора з виховної роботи